Korunma Duaları

Sihir veya büyü genel itibariyle el çabukluğu, göz boyayarak aldatma ve etkileyici yaldızlı sözler söyleyerek yapılan hile ve aldatma işidir. Şeytan ve cinni gibi varlıklarla yakınlık kurarak onlardan yardım alma ve nesnelerin şeklini değiştirme iddiası şeklinde tanımlanır. 

Sihrin, dini değerlerle bir ilişkisi olmadığı gibi bu işlerle uğraşanlar da ahlaki bir iş yapmamış olurlar. Hem İslam dininde ve hem de toplumda kötü olan bu işin yapılması ve yaptırılması da günah olmakla beraber suç teşkil etmektedir. Ancak bazı insanlar bunların farkında olsalar da yine de bazı amaçlar için bazı büyü çeşitlerine başvurmaktadır.

Büyülerden Korunmak İçin Ne Yapılmalı?

Ancak bazı insanlar bunların farkında olsalar da yine de bazı amaçlar için bazı büyü çeşitlerine başvurmaktadır. Büyülerin var olduğu bilinmekle birlikte bir de büyüden korunma yolları bulunmaktadır.

Büyülerden korunmak ve büyülerin tesirini kırmak için yapılacak en önemli işlerden biri 4 Kul sureleri yani Kafirun, İhlas, Felak ve Nas surelerinin okunmasıdır. Nazar içinde okunan bu surelerin büyüleri kırma etkisinde büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bu surelerin yanında Ayet-El Kürsi ayetinin okunması da çok önemlidir. Büyülerden korunmak için yapılacak bir diğer iş de sadaka verilmesidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*